Archiv

16. srpna 2016 – výsledky genetických testů

Po dlouhých 8 týdnech čekání konečně přišly výsledky genetických testů Mattese z laboratoře Animal Genetics USA. Všechny testy jsou vyhodnoceny jako negativní – sláva! Mattes má teď kompletní zdravotní testy, splněny všechny podmínky pro uchovnění a tak se z něj stal mladý chovný pes. Více informací na záložce Psi.

Matteus od Himalájského cedru
nar. 19.1.2015
plnochrupý
HD A, ED 0, OCD neg.
Locus E/E (nenese žlutý gen)
PRA-prcd N/N
EIC N/N
HNPK N/N
CNM N/N
DM N/N
MH N/N
HUU N/N
PKD N/N
Narkolepsie N/N
Cystinuria N/N

dsc_0344m.jpg

13. srpna 2016 – Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Od štěňátek jsme si na dopoledne odskočili na výstavu s Mattesem. Konkurence byla veliká, Mattes se ale snažil a vyběhal si V2, Res.CAC. Rozhodčí Belkin Alexey (RU).

dsc_0426m.jpg

dsc_0458m.jpg

smiley

8. srpna 2016 – test EIC negativní

Faten Sirius Brix …… EIC N/N

Cassy Sirius Brix ……. EIC N/N

11. června 2016 – Národní výstava Klatovy

Naši dva zástupci Hessynka a Mattes si vedli moc dobře. Oba mají pěkné hodnocení.

Hessy Sirius Brix – V2, Res. CAC (mezitřída)

Matteus od Himalájského cedru – V2, Res. CAC (mezitřída)
hodnocení: 17 měsíční čokoládový pes, velkého rámce se silnou kostrou, velmi pěkná hlava s širokou mordou, výrazné předhrudí, výborné úhlení HK a PK, výborná hřbetní linie, výborné nasazení a nesení ocasu, srst není ve výstavní kondici, výborný plynulý pohyb, klidná povaha

dsc_0180m.jpg

21. května 2016 – OVVR Prosečné

Mattýsek zvládl zkoušky OVVR na 1*

Na jeho vysvědčení byly samé 4, což je nejvyšší možná známka. Složením OVVR už má splněné všechny podmínky pro uchovnění. Ještě doplníme nějaké genetické testy a počkáme na splnění věkové hranice.

dsc_1427w.jpg

dsc_1449w.jpg

6.-7. února 2016 DUO CACIB Brno

O víkendu jsme s Mattesem byli na výstavě v Brně. Přihlášen byl po oba dva dny do kategorie Mladých, která byla nejvíce obsazená v sobotu i v neděli. Konkurence veliká, v sobotu se ve výstavním kruhu sešlo 13 pejsků a v neděli 10. Hodnocení rozhodčích se od sebe výrazně lišila. V sobotu pan rozhodčí preferoval drobnější a štíhlejší pejsky, což Mattýsek není, proto jsme si odnesli známku Velmi dobrý.

V neděli se paní rozhodčí líbil a ohodnotila Mattýska Výborný 2. Tím nám udělala velikou radost.

mattes4.jpg

Mezinárodní výstava psů Litoměřice 2015

První Mattýskova výstava. Dvouhodinovou cestu zvládl dobře, většinu ji prospal. Potom se prošel po výstavišti a pak znovu lenošil ve stínu pod stromy. Na řadu přišel chvíli před polednem. V to době už byl ale unavený a chtělo se mu spát. Ve výstavním kruhu se mu moc předvádět nechtělo, ale hodnocení má pěkné.

Známku Velmi nadějný 2, posudek: 4 měsíce, nůžkový skus, velmi silná stavba těla, samčí hlava, tlusčí krk, silné nohy, korektní přední část, souměrný pohyb.

dscn2178m.jpg

Pro Faten byla tato výstava také jiná, protože byla venku. Nejeli jsme tentokrát s žádnými většími ambicemi, její srst je v línání. V kategorií mladých fen bylo přihlášeno 6 moc pěkných labradorek. Rozhodčí to měl těžké, podle našeho předpokladu to na výbornou nebylo.

Ale posudek máme pěkný: kompletní nůžkový skus, samičí hlava, dostačující hrudník, dlouhý krk, dobrý hluboký hrudník, korektní srst a uši, pěkná v pohybu

dscn2197f.jpg

Mezinárodní výstava psů Praha 2015

Na svoji první velkou výstavu jela Faten. 

Hodnocení: VÝBORNÁ 3

Posudek: 12-ti měsíční čokoládová fena v příliš dobré výživové kondici, menšího tělesného rámce, výborné úhlení hrudních i pánevních končetin, střední kostry, výborná hřbetní linie a nasazení ocasu, srst není ve výstavní kondici, plynulý pohyb, výborné předvedení

faten výstava praha 3


  Nový člen naší rodiny !

Naše smečka má nového člena, je jím Matteus od Himalájského cedru!

dscn1899m

více informací ve složce Matteus od Himalájského cedru.